Stad en OCMW Gent

Je wil op zoek gaan naar en job die bij je past, maar weet niet meteen hoe eraan te beginnen? Ben je in begeleiding bij OCMW Gent, dan zet het Maatgericht Activeringscentrum (MAACT) je op weg, onder andere via maandelijkse infosessies waarin je bijleert over de verschillende sectoren op de arbeidsmarkt.

Om je nog beter te kunnen helpen, werken we samen met een aantal Gentse partners. Zo kunnen we je doorverwijzen naar VDAB of naar een Werkwinkel of Werkpunt van Stad Gent: hier krijg je informatie, advies, steun en begeleiding in je zoektocht naar werk.

Werkervaring opdoen

Soms heb je nood aan extra werkervaring om je kansen op de arbeidsmarkt te versterken.

OCMW Gent helpt je, als je hiervoor in aanmerking komt, om via een tijdelijk contract aan de slag te gaan in de sociale economie. Dat kan bij het Dienstenbedrijf Sociale Economie (DBSE) van Stad en OCMW Gent of bij één van de vele externe, geëngageerde werkvloeren waarmee we samenwerken. Dit zijn vzw’s of privébedrijven die mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt een job bieden met ruimte voor groei en begeleiding.

OCMW Gent blijft je tijdens je traject bijstaan, met o.a. taalcoaching en opvolging op maat.

Stad en OCMW Gent